SOLOCARE AQUA 360 ml linssikotelolla
10,99 €
- SOLOCARE AQUA 2 x 360 ml linssikoteloilla – 21,19 € (säästät 0,79 €)
- SOLOCARE AQUA 3 x 360 ml linssikoteloilla – 30,99 € (säästät 1,98 €)
Selkeä valinta silmillesi
Etumme ovat ainutlaatuiset
-
Kanta-asiakasohjelma
Saat ensimmäisestä tilauksestasi alkaen bonuspisteitä, joilla saat ilmaisia lahjoja.
-
Ilmainen toimitus yli 60 € tilauksille
Ilmainen toimitus yli 60 € tilauksille. Pienempien tilausten toimituskulut alkavat 4,90 €.
-
365 päivän takuu
Jos silmälasimääräyksesi muuttuu, vaihdamme kaikki avaamattomat piilolinssit, jotka olet ostanut meiltä viimeisen vuoden aikana.
Saat ensimmäisestä tilauksestasi alkaen bonuspisteitä, joilla saat ilmaisia lahjoja.
Ilmainen toimitus yli 60 € tilauksille. Pienempien tilausten toimituskulut alkavat 4,90 €.
Jos silmälasimääräyksesi muuttuu, vaihdamme kaikki avaamattomat piilolinssit, jotka olet ostanut meiltä viimeisen vuoden aikana.
Tuotetiedot tuotteesta SOLOCARE AQUA 360 ml linssikotelolla
Meniconin SoloCare AQUA on universaali piilolinssineste piilolinssien puhdistukseen, desinfiointiin, huuhteluun, säilytykseen ja kosteutukseen. Moderni kosteutusmenetelmä auttaa piilolinssejä pysymään riittävän kosteutettuina koko päivän ajan.
Tässä tuotteessa on uusi, patentoitu lukitusjärjestelmä. Korkki voi tuntua löysältä pullossa, mutta se ei vuoda, eikä korkkia tarvitse kiristää – tämä voi jopa rikkoa sinetin.
Sisältö: polyheksanidi 0.0001%, Hydrolock (dekspantenoli ja sorbitoli), natriumfosfaatti, trometamiini, poloksameeri 407, dinatriumedetaatti.
Tuotetiedot
| Tekniset tiedot | |
|---|---|
| Paino: | 453 g |
| Tilavuus: | 360 ml |
| Säilöntäaineet: | Polyhexanide |
| Valmistaja: | Menicon |
| Käyttö | |
| Kategoria: | All-in-one-linssineste |
| Koville linsseille: | Ei |
| Pehmeille linsseille: | Kyllä |
| Matkapakkaus: | Ei |
| Viimeinen käyttöpäivä: | Vähintään 26 kuukautta |
| Käyttöaika avaamisen jälkeen: | 3 kuukautta |
| Tarvikkeet | |
| Linssikoteloita pakkauksessa: | 1 |
| Muuta | |
| Kategoria: |
Piilolinssinesteet Tarvikkeet Yleispiilolinssinesteet |
| Kotelon koko: | 10 ml |
Kommentit aiheesta SOLOCARE AQUA 360 ml linssikotelolla